Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Ściany fundamentowe

Blog:  kolorowy
Data dodania: 2019-08-29
wyślij wiadomość

Beton był polewany przez dwa tygodnie po 2-3 razy dziennie. Po tym czasie rozszalowaliśmy wszystko i przyszedł czas na wykonanie izolacji poziomej pod ścianami fundamentowymi oraz malowanie fundamentu. Po tych czynnościach zaczeliśmy murować ściany z bloczków M-6. Niestety większą część murowania wykonałem sam co do dziś czuję w krzyżu ;) trwało to około 8 dni. efekt widać na zdjęciach. po wymurowaniu i odczekaniu dwóch tygodni pomalowaliśmy 3-krotnie z zewnątrz i w środku Izoplastem co daje nam izolację typu średniego. 



Zalewanie ławy fundamentowej.

Blog:  kolorowy
Data dodania: 2019-08-29
wyślij wiadomość

Po szalowaniu i umieszczeniu zbrojenia przyszedł czas na zalanie ławy fundamentowej. Rano jeszcze przed przyjazdem betonu pospawaliśmy jeszcze bednarki. Beton zameldował się punktualnie o godzinie 6.00. Lanie przebiegło bez większych problemów, dzięki pomocy szwagrów i kolegi. Po 45 minutach było już po wszystkim. Zanim rodzinka wstałą, bo działo się to w czasie naszych wakacji, mieliśmy już wygładzone i umyte narzędzia. Pozostało tylko lać wodą beton jak tylko będzie taka potrzeba.



Etap drugi wykop pod ławy, szalowanie, zbrojenia.

Blog:  kolorowy
Data dodania: 2018-09-05
wyślij wiadomość

Pogoda wkońcu na początku wiosny zrobiła się łaskawa. Udało się osuszaczyć to co w zeszłym roku nabroił deszcz. Przyszedł czas na wykopki. Z uwagi na to że teren na którym będzie stał dom jest ze spadem około 60cm na długości wykopu, postanowiłem szalować ławę fundamentową. Wpływ na moją decyzję miało również to że poziom wód gruntowych w tym terenie jest dość wysoki. Usuneliśmy zatem warstwę uplastycznionej gliny w wykopie. Po wybraniu najniższy punkt stał się spodem ławy fundamentowej. Od tego miejsca wybieraliśmy w poziomie glinę pod cały fundament. Dopiero wtedy mogliśmy zaszalować całość. Po zaszalowaniu i wzmocnieniu szalunków, wybraliśmy jeszcze 10 centymetrów gliny pod "chudziaka". Celowo glina nie była wybierana odrazu, było to zabezpieczenie na wypadek opadów deszczu co mogło by spowodować uplastycznienie się gruntu. W tym samym dniu uzupełniliśmy te 10 cm suchym betonem i ubiliśmy ręcznym ubijakiem. na tak przygotowanym podłożu ustawiliśmy zbrojenie i powiązaliśmy je we wszystkich miejscach gdzie było to konieczne.

Etap pierwszy wykopy

Blog:  kolorowy
Data dodania: 2018-09-05
wyślij wiadomość

Witam, wszystkich chciałbym podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami oraz pokazać jak ja buduje swój dom. Początki były trudne, wykop zrobiłem w 2017r wiosną. Niestety z uwagi na gliniasty teren i strasznie mokry rok nie było mi dane rozpocząć budowy w tym roku. Ciągle tylko deszcz i deszcz. 

kolorowy
ranga - mojabudowa.pl nowicjusz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1344
Komentarzy: 0
On-line: 9
Wpisów: 4 Galeria zdjęć: 26
Projekt C117H CODZIENNY- WARIANT VIII
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Buk
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2019 sierpień
2018 wrzesień

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników